شبکه های اجتماعی

aparat

توجه !شاید این مهمترین مطلبی باشه که تا این لحظه در مورد هدفگذاری مطالعه کردید!!!!

  • 4 اسفند 1395
  • 2484
  • 0

توجه !شاید این مهمترین مطلبی باشه که  تا این لحظه در مورد هدف گذاری مطالعه کردید!!!!

در این پست قصد دارم در مورد یک تکنیک سریع و تضمینی هدفگذاری برای شما دوستان و همراهان عزیزم بنویسم.
دوستان عزیز برای اینکه در زندگی خودمان به موفقیت های بزرگ و بی نظیری برسیم باید همیشه در زندگی خودمان هدفهای  بزرگ و عالی را داشته باشیم رسیدن به هدفهای عالی یکی از عالی ترین و رویایی ترین خواسته های ما می باشد.

1-1حالا سوال اینجاست چرا هدفهای بزرگ و عالی ؟

هدفهای بزرگ و عالی محرک و برانگیزاننده می باشد ولی هدفهای کوچک داشتن قطعا بعد از یک مدتی کاملا به فراموشی سپرده می شود  و شور اشتیاقی برای به دست آوردن در ما ایجاد نمیکند ولی هدفهای بزرگ همیشه در اعماق وجود ما سوسو می زند و ما را برای رسیدن به خواسته های بزرگمان همیشه و همیشه به چالش می کشد.

 

1-2چرا هدفگذاری مهم می باشد؟

1.همین حالا همه مورادی که به رنگ آبی در اطرافتان می بینید بشمارید؟

چه اتفاقی می افتد؟؟؟؟؟؟؟؟ به شما قول صد در صد می دهم که فقط شما دنبال همه مورادی هستید که به رنگ ابی     است  و رنگ های دیگر اصلا توجهی نمی کنید چرا این اتفاق می افتد بخاطر اینکه شما فقط به ذهنتان این دستور را ارسال کردید که فقط رنگ ابی ابی    و نه رنگ های دیگری ؟آیا باز هم شک دارید که وقتی هدفدار هستید متمرکز می شوید.

1-3چرا در زندگی هدف انتخاب میکنیم ولی نمی رسیم؟

در اکثر اوقات ما هدف را انتخاب میکنیم ولی هدفهایی که انتخاب میکنیم خیلی کلی است به این مثال توجه کنید : می خواهم به تهران بروم ، میخواهم قهرمان بشوم ، میخوام به استقلال مالی برسم ، می خواهم یک میلیونر بشوم ، میخواهم ماشین بخرم ، میخوام پس انداز کنم و موارد زیادی که ما به عنوان هدف انتخاب میکنیم 

یک سوال آیا این مواردی که عنوان کردیم به عنوان هدف می توانیم آنها را پیگیری کنیم یا نه؟

این مواردی که عنوان کردیم شبیه به این خواهد بود که ما میخواهیم به کره مریخ سفر کنیم ؟ذهن پردازنده بسیار قوی می باشد که می تواند هر چیزی که به آن می دهیم را پردازش کند آیا قهرمان شدن برای ذهن ما مشخص است یا برای خودمان که ادعا میکنیم که هدف گذاری کردیم؟

هدف باید دقیق  و مشخص باشد اگر میخواهیم به مقصدی مثل تهران حرکت کنیم مشخص کنیم بعد از رسیدن به تهران به کجا می خواهیم برویم بازار15 خردا  تهران یا میدان تجریش امام زاده صالح (ع) یا هر مسیری که دقیق بیان شده باشد وگرنه ذهن به هدفهای کلی هرگز قادر نیست جواب درستی ارائه بدهد.

می خواهیم قهرمان شویم خیلی کلی است باید واضح بیان کنیم می خواهیم  در مسابقات قهرمانی کشوری در رشته ورزشی مشخص  در وزن مشخص در رده بزرگسالان در شهری مشخص در تاریخی مشخص قهرمان بشویم .

وقتی پیامی واضح باشد ما می توانیم به آن پاسخ بدهیم نه وقتی که کلی و نامفهوم باشد به  این مثال توجه کنید:

1.علی خودکار قرمز خودت را به من بده!

یا 

2.ما امروز یکشنبه می خواهیم به تهران میدان تجریش و امام زاده صالح برویم!

3.نتنتایبلانیا ینالانینا یان نذدئرطزئدذننیا!

کدام پیام واضح است ؟قطعا پیامی که واضح باشد جوابی خواهد گرفت وگرنه هرگز جواب ندارد.

 وقتی هدف واضح و مشخص باشد قطعا به آن هدف می رسیم.

وقتی هدفی در زندگی نداشته باشیم شبیه به این می ماند که یک اسلحه فوق عالی و پیشرفته با خشاب های پر در اختیار داریم که هیچ استفاده از از ان نمیکنیم ولی وقتی هدفدار هستیم قطعا ار تک تک گلوله هایی که در اختیار داریم عالی ترین استفاده را می بریم و این تنها با انتخاب هدف میسر می باشد.

1-4ابزارهای در دسترس ما چه چیزهایی هستند؟
وقتی هدف مشخص شد به دنبال ابزارهایی برای رسیدن به هدف می گردیم و همه این ابزارها را لیست میکنیم تا با استفاده از این ابزارها به اهدافی که مشخص کردیم برسیم. در مثال سفر به تهران ابزارهای در دسترس ما چه چیزی می تواند باشد؟

ماشین ، چه ماشینی 

موتور ، چه نوع موتوری

دوچرخه ، چت نوع دورچرخه ای

هواپیما یا هر وسیله ای که ما با توجه به شرایط و وضعیتی که داریم انتخاب می کنیم تا به هدفمان برسیم .

ابزارها منابعی است که ما با استفاده از  آنها می توانیم به هدفهایمان برسیم .این ابزارها منابع در دسترس ، استعدادها ، مهارت ها و توانایی های شخصی ماست که ما بااستفاده از آنها می توانیم به اهدافمان برسیم .

 

من امروز کاری میکنم که دیگران نمی کنند ، بنابراین فردا دست به کاری خواهم زد که، دیگران اگر هم بخواهند نمیتوانند
 انجامش دهند...!

 

1-5 زمان بندی را رعایت کنید.
ابزارها را لیست کردیم باید برای رسیدن به هدفهایمان زمان بندی کنیم تا بتوانیم ارزیابی سریعی از میزان مسیر طی شده از هدفهایمان را داشته  باشیم و این کار ما را ار حالت سردرگمی و سرگردانی خارج خواهد کرد و قطعا زمان در اینجا مهمترین عامل می باشد که ما همیشه با انگیزه بمانیم اگر میخواهیم قهرمان شویم یک پیش بینی از زمان قهرمان شدنمان داریم و این همیشه ما را مشتاق و فعال در راه رسیدن به اهدافمان  نگه می دارد و موتور محرک ما می شود.چه زمانی باید شروع کنیم؟ چه زمانی باید کار کنیم ؟ چقدر از زمان هایمان را برای یاد گیری مهارت ها و  گرفتن تخصص ها اختصاص میدهیم ؟چه زمانی طول میکشد تا به هدفمان برسیم؟ و خیلی از مورادی دیگر که در امر رسیدن به هدف مهم و تاثیر گذار می باشد.

 

 

یادمون باشه اگه هدف نداشته باشیم مجبوریم برای افرادی که اهداف عالی دارند کار کنیم.

1-6اقدام قاطعانه و گام به گام
حالا هدف هایمان واضح ،ابزارهای در دسترس مشخص و زمان  رسیدن را نیز مشخص کردیم حالا باید بدون بهانه گیری اقدام کنیم.اقدام های خودتان را لیست کنید چه اقداماتی در رسیدن به هدف مثال تهران یا قهرمانی خودتان انجام داده اید؟ و اینجاست که مشخص می شود آیا واقعا برای رسیدن به خواسته های خودمان مصمم هستیم یا نه؟اینجاست که مشخص می شود که شما واقعا در به دست آوردن خواسته های خودتان قاطعانه اقدام میکنید یا نه منتظر هستید تا یک فرصت مناسب برای شما اتفاق بیفتد و شما اقدام کنید.اینجا مشخص می شود که مرد عمل و اقدام چه کسی می باشد.اینجا دیگر هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست وهمین الان شما  از یک سیستم هدفگذاری عالی و بی نظیر مطلع هستید و این تکینیک ساده و سریع دستابی را یاد گرفتید اگر اقدام نکنید هرگز به خواسته ای که دارید نمی رسید.اقدام شما برای به دست آوردن هدفهایتان نشان گر مصمم بودن شماست پس همین امروز اقدام کنید و زندگی رویایی خودتان را بسازید .

در کمتر از یک ساعت اهداف خود را خلق کنید.

 

توجه داشته باشید من با تمام عشق و علاقه ام اماده ام به شما کمک کنم در زندگی خودتان هدفگذاری کنید و تا رسیدن به هدفتان در کنار شما هستیم پس همین الان کلیک کنید ما کنار شما هستیم. 

 

توجه !شاید این مهمترین مطلبی باشه که  تا این لحظه در مورد هدفگذاری مطالعه کردید!!!!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط