شبکه های اجتماعی

aparat

چگونه از روند عادت ها به نفع خودمان استفاده کنیم ؟

  • 2 ارديبهشت 1398
  • 1644
  • 0

چگونه از روند عادت های به نفع خودمان استفاده کنیم ؟

وقتی که ما یک روندی را در زندگی ادامه می دهیم به تدریج در یک روز تکراری قرار میگیریم و وقتی که این روند ادامه پیدا میکند آن روند تبدیل به عادت می شود . مثال ما روزانه شاید یک حرکت را چه مثبت یا چه منفی انجام می دهیم .

منظور از منفی اینکه اگرچه به ما کمک نمی کند باعث می شود که ما در روند بدتری در زندگی قرار بگیریم و یک روند نزولی را در زندگی پیش بگیریم

ادامه این روند و تکرار آن در طولانی مدت باعث می شود که در طولانی مدت تبدیل به عادت های ما شده و خواه خودآگاه و نا خودآگاه آن حرکت را روزانه انجام بدهیم و آن نیز تبدیل به یکی از عادت های روزانه زندگی ما می شود.

حالا چه کنیم که از این روندی که در زندگی ما شکل گرفته است به نفع خودمان استفاده کنیم یعنی برای رشد و پیشرفت زندگی مان از این روند استفاده کنیم ما می توانیم این روندی که در زندگی ما شکل گرفته است را بهترین روند در زندگی خودمان تغییر بدهیم اینگونه به فرض مثال ما روزانه ساعاتی از روز در سیستم های خانگی خودمان چه تلویزیون یا چه کامپیوتر و انواع نمایشگرهای خودمان به تماشای فیلم اختصاص می دهیم . 

تصمیمی که می توانیم برای تغییر این روند بگیریم اینگونه خواهد بود ما به تدریج می توانیم از این روند برای تغییر زندگی خودمان استفاده کنیم یعنی اینکه اگر ما هیچ استفاده ای مثبت و تاثیر گذاری از دیدن فیلم های آموزشی نمیگیریم می توانیم در هر حوفه ای که علاقه داریم و دوست داریم که در زندگی آن را پیاده سازی کنیم می توانی فیلم ها یا فایل های آموزشی همان حوزه را تهیه کنیم در همان ساعاتی از روز که به دیدن فیلم اختصاص می دهیم در همان ساعات همین فیلم های آموزشی را ببینیم و قطعا این را توجه داشته باشید که این عادت منفی شما در یک بازه زمانی شکل گرفته و یک روزه قابل تغییر نیست ولی شما می توانید به تدریج دیدن فیلم های آموزشی را در روند زندگی خودتان پیاده کنید.

کم کم با پیاده کردن این روند بدون آنکه روند عادت های روزانه شما مختل شود و حتی با داشتن عادت های قدیمی هم می توانید در زندگی خودتان بهترین استفاده را از عادت های قدمی خودتان استفاده کنید . 

در این زمان شما قطعا باید به این توجه داشته باشید که هر روز ما زمان های طولانی داریم که  واقعا به خاطر اینکه نمی توانیم آن زمان ها را آگاهانه شناسایی کنیم و حتی نمی دانیم که می توانیم از آن زمان ها برای یادگیری و آموزش تخصصی استفاده کنیم آن زمان های باارزش خودمان را از دست می دهیم قطعا با پیدا کردن این زمان هایی که به سادگی از دست می دهیم می توانیم بهترین استفاده را از آنها کنیم .

امروزه پیشرفت و رشد تکنولوژی در هما ابعاد زندگی ما را بهتر کرده و دسترسی ما به منابع در هر حوزه و رشته ای را آسان کرده است به کمی دقت به سادگی می توانیم از این همه منابع عظیم و بزگ آموزشی و قرار دادن آن در روند طبیعی عادت ها و همینطور شناسایی زمان های آزاد که با سادگی از دستشان می دهیم می توانیم با کمی درایت و دقت هم از این همه تکنولوژی عظیم و عالی استفاده کنیم و هم به بهبود و رشد و پیشرفت فردی خودمان برسیم و از بعدی دیگر زمان خودمان را برای بهتر شدن خودمان استفاده کنیم و از بعدی بهتر و عالی تر از عادت های قدیمی خودمان به نفع بهتر شدن و عالی تر شدن زندگی خودمان استفاده کنیم .

توجه داشته باشید برای کسی که می خواهد زندگی خودش را بهتر کند راههای آن را پیدا می کند و برای کسی که نخواهد قطعا بهانه های زیادی را پیدا می کنید بیاییدانتخاب گرزندگی خودمان باشیم بجای آن که مقلد مثل سایر اکثریت افراد در جامعه باشیم.

چگونه از روند عادت ها به نفع خودمان استفاده کنیم ؟

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط